Apple

2 Konu

Apple firmasının Macintosh namıdiğer mac için veya Ios işletim sistemi için güzel paylaşımlar. Vaz gecemediklerim veya olmazsa olmazlar.

Mac Bilgisayarlarda Multiprocessing Program Çökmesi
Yeni Apple

Mac Bilgisayarlarda Multiprocessing Program Çökmesi

Yanlış bilmiyorsam bu sorun Mac Os Sierra sürümünde başladı, ama emin de değilim. En nihayetinde bir sorun var ve eğer Mac bilgisayarlarda multiprocessing bir işlem yapacaksanız büyük ihtimal programın çoktüğüne dair bir bildiri alıp artık işlem yapamacaksınız.

Homebrew namıdiğer Brew nedir ? Nasıl Kullanılır ?
Yeni Apple

Homebrew namıdiğer Brew nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Homebrew kendisini Apple ın eksik olan tarafını tamamladığını düşünüyor ki bana sorarsanız da öyle, gerçi benzer bir çok yazılım var ama benim için brew iyidir. Kısacası Apple ın MacOs işletim sistemi için geliştirilmiş, terminal üzerinden, tanımlanmış  kaynaklardan güncel yazılım pakatlerinin kurulumunu, güncellemesini veya kaldırma işlemini  yapan paket yönetim sistemidir. Kullanımdaki en can alıcı nokta biraz önce bahsettiğim gibi yazılım için gerekli tüm bağımlı modül ve eklentileride kurmasından geçiyor. Linux kullanıcılarının aşına olduğu terminal kültürünü yaşatan bir sistem de diyebilriz ki eski Linux kullanıcıları apt sistemini çok kullandıkları için yabancılık çekmeyeceklerdir.